Pisanie może dać wolność.

1943 rok.Wehrmacht.Oryginał.Kanister 20 litrów
Sprzedam oryginalny kanister Wehrmacht z roku 1943.

Wyczyszczony z rdzy,z sygnaturami,z logo i z napisami .Datowany 1943 rok.

Oryginał.Kanister o pojemności 20 litrów.

Na dole widoczna mała dziurka którą bez problemu można zalutować.Zostawiam tą czynność dla nowego nabywcy.

Cała reszta zdrowa i ładna.

Odbiór osobisty lub tania wysyłka.

Nie propaguję treści faszystowskich.

Aukcja ma charakter kolekcjonerski.
Link: olx.pl/oferta/CID767-IDfLpb3.html



Kartka Pocztowa z 1943
Pocztówka z 1943 roku - oryginał. Stan jak na zdjęciach Wysłana została ona 09.10.1943.
Link: olx.pl/oferta/CID767-ID7iKw1.html


Zabytkowy kanister 20l 1943 rok Wermacht Kraftstoff Feuergefährlich
Zabytkowy 71 letni 20 litrowy niemiecki kanister na paliwo z napisem:

Kraftstoff Feuergefährlich 1943 Brose u Co 311 Wehrmacht

"zdobyczny" stan adekwatny do wieku... oryginał, nie odnawiany.

Dla hobbysty.

Odbiór osobisty, Jaworzno.

Więcej info udzielę telefonicznie.
Link: olx.pl/oferta/CID767-ID7YUTF.html


jeep willys 1943 oryginal
Auto w 100% oryginalne ,całkowicie odresturowane ,zarejestrowana ,oryginalna 6 voltowa instalacjia

warszawa tel 603 - pokaż numer telefonu -

Link: olx.pl/oferta/CID5-IDgT0Dj.html


Ryngraf 214 Pułk Ułanów Armii Ochotniczej roku 1920 - unikatowy
Ryngraf - 214 Pułk Ułanów Armii Ochotniczej 1920 roku. Ryngraf wygląda jak oryginał z epoki.



Ryngraf owalny, wypukły, repusowany na kształt tarczy. W całości ręcznie wykonany (trawiony, grawerowany, repusowany). Na awersie widoczna odznaka 214 Pułku Ułanów Armii Ochotniczej z charakterystycznym lwowskim lwem na piersi orła. Nad odznaką w okręgu cyfra 214 oraz litery P.U.



Pod odznaką dwie skrzyżowane szable kawaleryjskie, a pod nimi data 1920. Poniżej napis: 214 Pułk Ułanów Armii Ochotniczej. Całość otoczona jest lamówką w postaci wici roślinnej.



214 Pułku Ułanów Armii Ochotniczej, powołanym do życia w czerwcu 1920 rozkazem Głównego Inspektoratu Armii Ochotniczej. Formował się we Lwowie i w Stanisławowie, a następnie w Lesznie k. Warszawy. Jako 214 Pułk Ułanów brał udział w walkach 1920 na Zamojszczyźnie, na Wołyniu i w Litwie Środkowej. Po wojnie przekształcony został 24 Pułk Ułanów im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego.

27 listopada 1938 24 P.U. stoczył walkę z wojskiem czechosłowackim pod miejscowością Ździar. Kampanię wrześniową pułk odbył w ramach 10 Brygady Kawalerii. Pierwszą walkę stoczył 1 września pod Jordanowem i Wysoką. Walczył pod: Kasiną Wielką – 2 września, Leszczyną – 5 września, od 8 września pod Łańcutem, Rzeszowem, Radymnem, Dobrosinem, pod Grzybowicą – 15 września. Granicę węgierską pułk przekroczył 19 września 1939. Za kampanię wrześniową pułk został odznaczony orderem Virtuti Militari. Pułk został odtworzony we Francji a następnie w Anglii. W 1943 oddział został przeformowany w pułk pancerny. Wojnę 24 Pułk Ułanów zakończył przebywszy całą kampanię na zachodzie w składzie 10 Brygady Kawalerii Pancernej 1 Dywizji Pancernej 5 maja 1945 na terytorium Niemiec



Wysokość: 21 cm bez zawieszki



Szerokość: 13,3 cm - po awersie



Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - wspaniała rzemieślnicza, artystyczna, unikatowa i przede wszystkim w całości ręczna robota.

Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.



Na pozostałych moich ofertach wystawiam podobne przedmioty - zapraszam



Szanowny Kliencie - kupujesz przedmiot kolekcjonerski handmade, - jeśli zaistnieją istotne różnice pomiędzy opisem aukcji, a stanem faktycznym, to masz prawo do zwrotu!!!!



Proszę o rozważne licytowanie!!!!



Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości to proszę je zadawać w trakcie aukcji a nie po jej zakończeniu !!!! Oszczędzi to wszystkim niepotrzebnych problemów.
Link: olx.pl/oferta/CID767-IDf4KtD.html


Super replika radzieckiego karabinu maszynowego Denix
Wierna replika radzieckiego karabinu maszynowego PPSh-41 z 1941 roku, zwanego potocznie pepeszą .



Oryginał PPSh-41 został skonstruowany przez Giorgija Szpagina i wprowadzony w 1941 roku do uzbrojenia Armii Czerwonej podczas II wojny Światowej. Do uzbrojenia Wojska Polskiego wprowadzony został dopiero w 1943 roku. Replika posiada ruchome elementy , piękne drewno, metal. Precyzyjne wykonanie. Rozmiar i waga taka jak w oryginale.



Dane techniczne:



Materiał; metal, drewno

Waga: 3630 g

Rozmiar: 85 cm

Kolor: czarno - brązowy
Link: olx.pl/oferta/CID767-IDfswLn.html


MAPA POLSKA II RP WARSZAWA LWÓW 1928 r. reprint

REPRINT MAPY SZTABOWEJ
WARSZAWY
z 1943 roku

„WARSCHAU.”
wymiary arkusza: 40 x 60 cm

oryginał był wydany w 1943 roku,

stan: bardzo dobry,przdmiot nowy, nieużywany.

NA MAPĘ NANIESIONE SĄ OZNACZENIA:
KOLEI ŻELAZNEJ, KANAŁÓW, DRÓG GŁÓWNYCH,
TWIERDZ, FORTÓW, ZAMKÓW, RUIN, MŁYNÓW, KOPALŃ, PUNKTÓW WIDOKOWYCH,
MIAST, MIASTECZEK WIOSEK, WIOSEK Z KOŚCIOŁEM, KOŚCIOŁÓW, KLASZTORÓW, CEGIELNI, KARCZM, KOSZAR, NADLEŚNICTW i inne (brak opisu legendy).

MAPA ZAWIERA WIELE CENNYCH INFORMACJI.

 EFEKTOWNA MAPA
IDEALNA DO OPRAWY i STYLOWEJ DEKORACJI WNĘTRZA.

 



Napisy na zdjęciach: „sofokles.eu” służą jedynie do zabezpieczenia zdjęć przed nielegalnym wykorzystaniem i nie występują na sprzedawanych przedmiotach.

Copyright © 2010 Sofokles.eu
Wszelkie prawa zastrzeżone

Przy równoczesnym zakupie kilku przedmiotów na naszych aukcjach wysyłamy je razem, jedną przesyłką.
Koszt połączonej wysyłki jest oczywiście taki sam, jak koszt wysyłki pojedynczego przedmiotu.


Link: allegro.pl/-i6043257691.html


Sanie, Koń, Zima - Akwarela Syg. K. Kossak
Piękna akwarela 44 x 37,5cm (w ramce 56,5 x 49,5cm). Kupiłem ok. 20 lat temu na targu staroci w Warszawie. Nie mam certyfikatu i nie daje gwarancji że jest to oryginał. Ramka współczesna. W razie pytań, proszę o kontakt. Obraz do obejrzenia odbioru na bliskim Ursynowie (Warszawa).



Karol KOSSAK

Karol Juliusz Kossak – akwarelista i rysownik. Wnuk Juliusza, bratanek Wojciecha, stryjeczny brat Jerzego Kossaków.



Był synem Stefana Kossaka, dyrektora Galicyjskiego Banku Krajowego i Ewy z Mikolaschów. Już jako gimnazjalista pobierał lekcje u Stanisława Kaczora Batowskiego i Zygmunta Rozwadowskiego. W roku 1914 w Wiedniu rozpoczął studia malarskie u Kazimierza Pochwalskiego, lecz zmuszony był je przerwać, gdyż został powołany do wojska. Po zakończeniu wojny wznowił naukę na krakowskiej Akademii pod kierunkiem Ignacego Pieńkowskiego i Władysława Jarockiego ( 191 - pokaż numer telefonu -
1). Równocześnie kształcił się w pracowni Wojciecha Kossaka. Po ukończeniu studiów powrócił do Lwowa, gdzie podjął pracę jako nauczyciel rysunku w jednym z tamtejszych gimnazjów ( 192 - pokaż numer telefonu -
7). W roku 1925 artysta pozyskał pierwsze duże zamówienie na portrety koni ze stadniny księcia Romana Sanguszki w Gumniskach koło Tarnowa. Rok później ukazała się książka Zofii Kossak-Szczuckiej „Kłopoty Kacperka, góreckiego skrzata” z jego ilustracjami. W roku 1927 ożenił się z Wandą z Czerkawskich i zamieszkał wraz z żoną w jej rodzinnym majątku w Jakimowie. Po narodzinach córki Teresy w roku 1934 Kossakowie przeprowadzili się do Tatarowa nad Prutem, w Karpatach Wschodnich. Tam też wybudowali pensjonat „Teresa”, którego prowadzeniem zajęła się Wanda. W tym czasie artysta kilkakrotnie wystawia swe prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie. W jego twórczości z tego okresu dominują pejzaże górskie, nade zaś wszystko motywy huculskie, które pojawiać się będą także w późniejszych latach. Te właśnie przedstawienia widnieją na wydanej w 1939 roku przez wydawnictwo Książnica-Atlas serii pocztówek, jaka niewątpliwie przyczyniła się do spopularyzowania jego twórczości. W roku 1943 willa wraz z pracownią i całym dotychczasowym dorobkiem artysty spłonęła. Kossakowie opuścili Tatarów i przez kolejnych sześć lat zmieniali miejsca zamieszkania. W roku 1948 osiedlili się w Ciechocinku, gdzie spędzili resztę życia.



W roku 1954 artysta został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Znów też zaczął uczestniczyć w życiu artystycznym biorąc udział w wystawach zbiorowych. Jego twórczość prezentowana była także na wystawach indywidualnych w Toruniu i Ciechocinku. W roku 1974 miała miejsce jego wystawa jubileuszowa, zaś rok później artysta został odznaczony z okazji pięćdziesięciolecia twórczości.
Link: olx.pl/oferta/CID628-IDfQD7t.html


Ułan z dziewczynami _ Akwarela syg. K. Kossak
Piękna akwarela 52 x 40cm (w ramce 65 x 52,5cm). Kupiłem ok. 20 lat temu na targu staroci w Warszawie. Nie mam certyfikatu i nie daje gwarancji że jest to oryginał. Ramka współczesna. W razie pytań, proszę o kontakt. Obraz do obejrzenia odbioru na bliskim Ursynowie (Warszawa).



Karol KOSSAK

Karol Juliusz Kossak – akwarelista i rysownik. Wnuk Juliusza, bratanek Wojciecha, stryjeczny brat Jerzego Kossaków.



Był synem Stefana Kossaka, dyrektora Galicyjskiego Banku Krajowego i Ewy z Mikolaschów. Już jako gimnazjalista pobierał lekcje u Stanisława Kaczora Batowskiego i Zygmunta Rozwadowskiego. W roku 1914 w Wiedniu rozpoczął studia malarskie u Kazimierza Pochwalskiego, lecz zmuszony był je przerwać, gdyż został powołany do wojska. Po zakończeniu wojny wznowił naukę na krakowskiej Akademii pod kierunkiem Ignacego Pieńkowskiego i Władysława Jarockiego ( 191 - pokaż numer telefonu -
1). Równocześnie kształcił się w pracowni Wojciecha Kossaka. Po ukończeniu studiów powrócił do Lwowa, gdzie podjął pracę jako nauczyciel rysunku w jednym z tamtejszych gimnazjów ( 192 - pokaż numer telefonu -
7). W roku 1925 artysta pozyskał pierwsze duże zamówienie na portrety koni ze stadniny księcia Romana Sanguszki w Gumniskach koło Tarnowa. Rok później ukazała się książka Zofii Kossak-Szczuckiej „Kłopoty Kacperka, góreckiego skrzata” z jego ilustracjami. W roku 1927 ożenił się z Wandą z Czerkawskich i zamieszkał wraz z żoną w jej rodzinnym majątku w Jakimowie. Po narodzinach córki Teresy w roku 1934 Kossakowie przeprowadzili się do Tatarowa nad Prutem, w Karpatach Wschodnich. Tam też wybudowali pensjonat „Teresa”, którego prowadzeniem zajęła się Wanda. W tym czasie artysta kilkakrotnie wystawia swe prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie. W jego twórczości z tego okresu dominują pejzaże górskie, nade zaś wszystko motywy huculskie, które pojawiać się będą także w późniejszych latach. Te właśnie przedstawienia widnieją na wydanej w 1939 roku przez wydawnictwo Książnica-Atlas serii pocztówek, jaka niewątpliwie przyczyniła się do spopularyzowania jego twórczości. W roku 1943 willa wraz z pracownią i całym dotychczasowym dorobkiem artysty spłonęła. Kossakowie opuścili Tatarów i przez kolejnych sześć lat zmieniali miejsca zamieszkania. W roku 1948 osiedlili się w Ciechocinku, gdzie spędzili resztę życia.



W roku 1954 artysta został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Znów też zaczął uczestniczyć w życiu artystycznym biorąc udział w wystawach zbiorowych. Jego twórczość prezentowana była także na wystawach indywidualnych w Toruniu i Ciechocinku. W roku 1974 miała miejsce jego wystawa jubileuszowa, zaś rok później artysta został odznaczony z okazji pięćdziesięciolecia twórczości.
Link: olx.pl/oferta/CID628-IDfQCWJ.html


Ułan i dziewczyna - Akwarela Sygn. K. Kossak
Piękna akwarela 51,5 x 40cm (w ramce 64 x 52,5cm). Kupiłem ok. 20 lat temu na targu staroci w Warszawie. Nie mam certyfikatu i nie daje gwarancji że jest to oryginał. Ramka współczesna. W razie pytań, proszę o kontakt. Obraz do obejrzenia odbioru na bliskim Ursynowie (Warszawa).



Karol KOSSAK

Karol Juliusz Kossak – akwarelista i rysownik. Wnuk Juliusza, bratanek Wojciecha, stryjeczny brat Jerzego Kossaków.



Był synem Stefana Kossaka, dyrektora Galicyjskiego Banku Krajowego i Ewy z Mikolaschów. Już jako gimnazjalista pobierał lekcje u Stanisława Kaczora Batowskiego i Zygmunta Rozwadowskiego. W roku 1914 w Wiedniu rozpoczął studia malarskie u Kazimierza Pochwalskiego, lecz zmuszony był je przerwać, gdyż został powołany do wojska. Po zakończeniu wojny wznowił naukę na krakowskiej Akademii pod kierunkiem Ignacego Pieńkowskiego i Władysława Jarockiego ( 191 - pokaż numer telefonu -
1). Równocześnie kształcił się w pracowni Wojciecha Kossaka. Po ukończeniu studiów powrócił do Lwowa, gdzie podjął pracę jako nauczyciel rysunku w jednym z tamtejszych gimnazjów ( 192 - pokaż numer telefonu -
7). W roku 1925 artysta pozyskał pierwsze duże zamówienie na portrety koni ze stadniny księcia Romana Sanguszki w Gumniskach koło Tarnowa. Rok później ukazała się książka Zofii Kossak-Szczuckiej „Kłopoty Kacperka, góreckiego skrzata” z jego ilustracjami. W roku 1927 ożenił się z Wandą z Czerkawskich i zamieszkał wraz z żoną w jej rodzinnym majątku w Jakimowie. Po narodzinach córki Teresy w roku 1934 Kossakowie przeprowadzili się do Tatarowa nad Prutem, w Karpatach Wschodnich. Tam też wybudowali pensjonat „Teresa”, którego prowadzeniem zajęła się Wanda. W tym czasie artysta kilkakrotnie wystawia swe prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie. W jego twórczości z tego okresu dominują pejzaże górskie, nade zaś wszystko motywy huculskie, które pojawiać się będą także w późniejszych latach. Te właśnie przedstawienia widnieją na wydanej w 1939 roku przez wydawnictwo Książnica-Atlas serii pocztówek, jaka niewątpliwie przyczyniła się do spopularyzowania jego twórczości. W roku 1943 willa wraz z pracownią i całym dotychczasowym dorobkiem artysty spłonęła. Kossakowie opuścili Tatarów i przez kolejnych sześć lat zmieniali miejsca zamieszkania. W roku 1948 osiedlili się w Ciechocinku, gdzie spędzili resztę życia.



W roku 1954 artysta został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Znów też zaczął uczestniczyć w życiu artystycznym biorąc udział w wystawach zbiorowych. Jego twórczość prezentowana była także na wystawach indywidualnych w Toruniu i Ciechocinku. W roku 1974 miała miejsce jego wystawa jubileuszowa, zaś rok później artysta został odznaczony z okazji pięćdziesięciolecia twórczości.

Link: olx.pl/oferta/CID628-IDfQCOj.html


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • lemansa.htw.pl
  • Szablon by Sliffka (© Pisanie może dać wolność.)